Навіщо потрібен перетворювач частоти електродвигуна?

перетворювач частотиЕлектродвигун змінного струму незамінний, але володіє одним недоліком – можливості регулювання частоти обертання він не має. Один з видів такого двигуна – синхронний – використовується для приводу машин постійної швидкості і в безперервно діючих установках, тому особливої необхідності в регулюванні швидкості обертання немає. Другий вид електродвигунів змінного струму, асинхронний, використовується в багатьох галузях промисловості, де необхідне регулювання швидкості обертання. Завдяки своїй низькій вартості, конструктивній простоті і високій експлуатаційній надійності асинхронні электродвигатели змінного струму отримали широке поширення.

Управління швидкістю обертання дозволяє збільшити термін експлуатації технологічного устаткування і більш економно використовувати енергоресурси, збільшити ступінь автоматизації виробництва і знизити витрати на профілактичні та ремонтні заходи. Можливість регулювання швидкості обертання дають кілька пристроїв: гідравлічна муфта, механічний варіатор, система генератор-двигун, додатково вводяться в фазний ротор або статор опору і перетворювач частоти. Для перших чотирьох пристроїв характерні такі недоліки, як недостатньо висока якість, складність в експлуатації, неекономічність і вузький діапазон регулювання.

Преобразователь частоты таких недоліків немає. Регулювання швидкості обертання електродвигуна в даному випадку проводиться шляхом зміни частоти і величини напруги живлення двигуна. ККД подібного перетворювача складає близько 98%, система управління на основі мікропроцесора контролює безліч параметрів, знижуючи ймовірність виникнення аварійних ситуацій, і забезпечує високу якість управління асинхронним двигуном.

За способом перетворення енергії розрізняють безпосередні та двоступеневі частотні перетворювачі. На сьогоднішній день перетворювачі другої групи більш поширені. Основними їх елементами є випрямляч, що перетворює енергію змінного струму в енергію постійного, та інвертор, який виконує зворотне перетворення. Також двоступеневі перетворювачі називають перетворювачами частоти з ланкою постійного струму.

Залежно від способу управління електродвигуном, існують перетворювачі зі скалярним і векторним керуванням. Скалярний спосіб управління, навіть при використанні заводських налаштувань, дозволяє здійснювати легке регулювання. Для налаштування векторного перетворювача необхідні глибокі знання в області пристрою електричних машин та електроприводу, але такий перетворювач дає можливість здійснювати більш якісне управління електродвигуном.


Залишити коментар

Компания "INTRACK" предлагает купить резиновые гусеницы на мини экскаватор по самой низкой цене в Украине
 • Верстати з ЧПУ
  Переваги та недоліки верстатів ЧПУ

  зволожувач повітря
  Творець мікроклімату

  random image
  Конструкції комплектних розподільних пристроїв (КРУ)